Strona główna Sport Inne Dwa medale bokserek w Krynicy-Zdroju

Dwa medale bokserek w Krynicy-Zdroju

1

Trener Mariusz Kuc może zaliczyć do udanych występ swoich podopiecznych w Mistrzostwach Polski juniorek w boksie. W 12. edycji zawodów odbywających się w Krynicy-Zdroju jego podopieczne zdobyły dwa medale.

Zawodniczki Boks Polonii Świdnica: Klaudia Markocka w kategorii do 54 kg i Katarzyna Major w kategorii do 57 kg zdobyły brązowe medale. Klaudia bez większych kłopotów wygrała dwie pierwsze walki. Wyższość rywalki uznała dopiero w półfinale, ale przegrana z mistrzynią Europy z 2011 roku ujmy jej nie przynosi. Katarzyna walczyła bardzo dobrze i zdaniem wielu fachowców była lepsza w starciu półfinałowym. Sędziowie orzekli jednak na korzyść rywalki z Warszawy i pozbawili naszą zawodniczkę szans na walkę w finale. Trzecia zawodniczka świdnickiego klubu Paulina Cis walcząca w kategorii do 48 kg odpadła na etapie 1/16 finału. Mimo to całościowy wynik świdniczanek należy uznać za całkiem dobry.