Strona główna Temat dnia „Chcemy dawać pracę, ale potrzebujemy wsparcia”

„Chcemy dawać pracę, ale potrzebujemy wsparcia”

13

Parlamentarzyści z regionu rozmawiali z przedsiębiorcami o problemach i możliwych ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na zaproszenie prezydenta Świdnicy w poniedziałkowym spotkaniu (21 kwietnia) wzięło udział w sumie kilkadziesiąt osób. Pomysł na taką debatę zrodził się podczas spotkania działającego przy prezydencie zespołu doradczego. 

To pierwsze tego typu spotkanie, które jest szansą na przekazanie przez przedsiębiorców bezpośrednich uwag do parlamentarzystów, którzy mają realny wpływ na funkcjonowanie polskiej gospodarki i tworzenie prawa. To szczególnie ważne w czasie, gdy dużo mówi się o kryzysie i staje się on odczuwalny również dla naszej lokalnej gospodarki. Przedsiębiorcy, aby mogli inwestować, muszą przecież zarabiać. Wszelkie uwagi i propozycje zostały spisane w formie postulatów, w dalszej kolejności zostaną przekazane parlamentarzystom w oczekiwaniu na konkretne rozwiązania. O nich będziemy rozmawiać na kolejnych spotkaniach – tłumaczy Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Posłowie i senatorowie opowiadali o swoich pracach w parlamencie, a także o przygotowywanych projektach dotyczących gospodarki i rynku pracy. Przedsiębiorcy głównie skarżyli się na przewlekłości w postępowaniach administracyjnych, a także w sądownictwie gospodarczym. Zachęcali do większej współpracy i dialogu na linii przedsiębiorcy-posłowie i senatorowie przy pracy nad konkretnymi ustawami. Wskazywali, że sporo kontrowersji budzi forma partnerstwa publiczno-prywatnego, a tak być nie powinno, co więcej wciąż rosną obciążenia dla biznesu i koszty pracy.

Biznes jest nie tylko po to, by zarabiać i wydawać, ale też po to, by dawać miejsca pracy i rozwijać gospodarkę. My chcemy to robić, ale potrzebujemy konkretnego wsparcia – konkludowali przedsiębiorcy. 

W spotkaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Sudeckiej Izby Przemysłowo–Handlowej, Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, Cechu Rzemiosł Różnych, firm lokalnych oraz działających w świdnickiej podstrefie WSSE „Invest-Park”, a także uczelni wyższych.

Poprzedni artykułDwa medale bokserek w Krynicy-Zdroju
Następny artykułMaraton biblijny po raz drugi