Strona główna Wydarzenia Dar życia od motocyklistów

Dar życia od motocyklistów [FOTO/VIDEO]

8

Długi sznur  motocykli wzbudzał duże zainteresowanie. Widzowie gromadzili się pod sceną, by posłuchać koncertów kilku zespołów, a inni z zaciekawieniem oglądali z bliska pojazd z Muzeum Broni i Militariów. Już po raz piąty Klub Rider Świdnica przy wsparciu Galerii Świdnickiej i sponsorów zaprosił do akcji „Krew darem życia”. Efekt to ponad 24 litry oddanej krwi.

Tym najcenniejszym lekiem w sobotę, 20 kwietnia, dzielili się motocykliści i inni dawcy. Przy stanowisku Wałbrzyskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiła się długa kolejka. Zarejestrowano 58 chętnych, krew oddać mogło 52.

Do udziału w akcji zachęcały liczne atrakcje. Oprócz koncertów zespołów Guys Of Destruction, Łowcy Pomidorów, Johnny Trzy Palce, Chopped Brain, No Business były również pokazy strongmanów z Sobótki i Boguszowa Gorców, prezentacja samochodów terenowych i pojazdu z Muzeum Broni i Militariów Stanisława Gabrysia. Motocykliści i widzowie chętnie uczestniczyli w nauce udzielania pierwszej pomocy. W akcję włączyli się także: policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Off Road Team Świdnica oraz Rajdowa Świdnica, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy (kolarze), Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR., Jak zapewnia Klub Rider Świdnica, w przyszłym roku na pewno zostanie zorganizowana kolejna akcja.

Relacja filmowa autorstwa Mariusza Ordyńca:

Poprzedni artykułŚwiąteczny maj w Świdnicy
Następny artykułDługo wyczekiwane zwycięstwo ŚKPR-u