Strona główna Polityka Zalewska wzywa starostę do dymisji

Zalewska wzywa starostę do dymisji

47

Nie gasną emocje po decyzji Rady Powiatu o przeniesieniu IV LO do siedziby III LO w Świdnicy. O poważną debatę nad edukacją i rzeczywiste rozwiązywanie problemów apeluje w liście otwartym do starosty świdnickiego posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Anna Zalewska wzywa Zygmunta Worsę do dymisji.

„Nieprawdą jest, że zmiana siedziby, jak mówi uzasadnienie do uchwały, nie będzie nic kosztować. To przecież kilkaset tysięcy złotych! To wydatki na remonty, przejazdy, dostosowanie pomieszczeń itd. Dobrze Pan wie, że IV LO nie zmieści się we wskazywanym budynku- brakuje toalet, nie będzie dostępu do sali gimnastycznej, biblioteki. Czy naprawdę warto niszczyć tradycję oraz wieloletni wysiłek w tworzeniu wizerunku i promocji placówki wśród młodzieży spoza Powiatu Świdnickiego dla sprzedaży obecnej siedziby IV LO?” – pisze Zalewska i pyta, która ze szkół ma zostać zlikwidowana. W liście wymienia także szereg – jej zdaniem – zaniedbań i zaniechań starosty, związanych m.in. ze szpitalem Latawiec czy budową siedziby pogotowia. Cały list przeczytasz tu.

– Na list pani poseł odpowiem pisemnie – mówi Zygmunt Worsa i dodaje, że decyzja o jednej siedzibie dla obu szkół jest nieodwołalna. Zapewnia przy tym, że weźmie udział w zaplanowanej na 13 marca (godzina 10.00, sala USC) nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Świdnicy. Młodzież do debaty, poświęconej przenosinom IV LO, zaprosiła także Stanisława Szelewę, dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy  oraz przedstawicieli Rady Powiatu, którzy opowiedzieli się przeciw temu pomysłowi, a także Waldemara Skórskiego, zastępcę prezydenta Świdnicy. – Ponadto zaproszeni zostali dyrektorzy obu liceów, Marzena Łysoniek i Ryszard Skórka oraz przedstawiciele obu samorządów uczniowskich, którzy będą mieli możliwość wypowiedzenia się na omawiany temat. – W drugiej części obrad (od godz.12.00) pojawią się uczniowie gimnazjów z  całego powiatu świdnickiego, którzy będą mieli szansę dowiedzieć się, co zmieni się w liceach, do których się wybierają – informują młodzi radni. Ich zdaniem, decyzja o jednej siedzibie dla dwóch różnych szkół jest kontrowersyjna i wymaga odpowiedzi na wiele pytań.

Powiatowi radni większością głosów los obu szkół przypieczętowali 21 lutego. Mundurowe IV LO i artystyczne III LO będę miały wspólny adres przy ulicy Kościelnej od 1 września tego roku. Budynek IV LO przy ulicy Strzelińskiej będzie wystawiony na sprzedaż. Chętni są od kilku lat.

asz

Poprzedni artykułŚwidnicki imprezownik
Następny artykułPolonia zmierzy się z Piastem Żmigród