Strona główna Temat dnia Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

0

Jakieś to zabawne i przewrotne zarazem. Od tak dawna nie było „Imprezownika” i o ironio losu dziś, kiedy wpada to jakże wspaniałe święto wszystkich pań,  jest i o czym napisać. Zatem drogie panie, nasze święto, rzekomo komunistyczne, wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Obchodzone wówczas Matronalia (urocza nazwa) było świętem czczonym na początku marca, a związane było z początkiem roku, macierzyństwem i płodnością. Natomiast początki typowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Wielu osobom kojarzy się z czasami Polską Ludową i wręczanymi wówczas masowo goździkami i rajstopami. W zakładach pracy i szkołach obchodzone było wręcz obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Obecnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Chinach, Brazylii, na Kubie, w Armenii, Bułgarii, Rosji, Macedonii, na Ukrainie, w Wietnamie czy Tunezji (13 sierpnia). Jak zatem widzicie, mężczyźni na całym świecie dbają o swoje ukochane – matki, żony, dziewczyny, siostry, przyjaciółki, babcie, ciotki czy koleżanki z pracy. To jest nasz dzień kochane i cieszmy się nim ile możemy. Tylko dzisiaj, w zasadzie wypada nam dosłownie wszystko.

Poza typowo komercyjnymi imprezami organizowanymi w miejskich instytucjach, święto kobiet obchodzone będzie w wielu restauracjach, pubach i knajpkach na terenie Świdnicy. Jestem przekonana, że dzisiejszego wieczoru Świdnicki Rynek zabłyśnie blaskiem urody świdniczanek a stukot obcasów obudzi niejednego śpiocha. Do dzieła dziewczyny! Taki dzień mamy tylko raz w roku.

***

Nazwa: VII Świdnicki Dzień Kobiet

Miejsce: Świdnica, Rynek 43, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 08.03.2013, start godz. 17:00

Wstęp: wolny

Liga Kobiet Polskich i Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na obchody Dnia Kobiet. Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w atrakcjach, które z okazji tego dnia czekają na Was w Teatrze Miejskim.

W programie:

– badania i konsultacje medyczne, fryzjerskie i kosmetyczne,

– finał Świdnickich Metamorfoz,

– rozmowy „na kanapie z Paniami sukcesu – gość specjalny Grażyna Wolszczak,

– pokaz mody Sebastiana Szrajbera,

– prelekcja dr Wojciecha Rybaka z Kliniki Ars Estetica,

– recital gwiazdy wieczoru – Katarzyny Skrzyneckiej.

Serdecznie zapraszam wszystkie Panie w imieniu swoim i organizatora.

***

Nazwa: Grubson + BRK | koncert

Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub BOLKO

Data i godzina: 09.03.2013, godz. 20:00

Wstęp: 25 zł – przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

Sizeer Music On Tour – GrubSon i BRK
„Gruby Brzuch” na wiosnę

Czas otrząsnąć się z zimowego letargu! GrubSon i BRK, twórcy albumu „Gruby Brzuch”, ruszają w Polskę w ramach wiosennej trasy Sizeer Music on Tour. Artyści odwiedzą piętnaście miast, a ich żywiołowe występy będą okazją do usłyszenia na żywo tryskających humorem rymów i energetycznej muzyki. Po niezwykle udanej jesiennej trasie promującej album „Gruby Brzuch”, autorzy krążka – GrubSon i BRK udają się na podbój kolejnych zakątków kraju. Szczere, bezkompromisowe teksty, pozytywna energia płynąca w stronę publiczności i zróżnicowany muzycznie materiał z najnowszej płyty – oto czego można spodziewać się po występach raperów. To właśnie koncerty są ich żywiołem, podczas których wchodząc w interakcje z fanami porywają tłumy pod sceną. Podczas trasy Sizeer Music on Tour GrubSonowi i BRK towarzyszyć będzie Jotoskleja i Jarecki – artyści obecni na płycie „Gruby Brzuch”. W trakcie energicznych koncertów nie zabraknie takich hitów, jak „Zacieszacz”, „Złap za…” oraz „Ostatni raz”, ale również spontanicznie wplecionych utworów znanych z poprzednich płyt raperów. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z fanami w wybranych miastach trasy, podczas których artyści złożą autografy na płytach „Gruby Brzuch” oraz na pamiątkowych zdjęciach. Więcej szczegółów na SizeerMusic.com. Najnowsza płyta GrubSona i BRK ukazała się niespełna rok temu (maj 2012) i już w pierwszym tygodniu od premiery znalazła się na trzecim miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dwa i pół tygodnia później “Gruby Brzuch” był już na czele stawki. Krążek jest kolejnym wydawnictwem rybnickiego wokalisty, który zdobył uznanie albumami „O.R.S.” oraz „Coś więcej niż muzyka”. To nadal ten sam GrubSon!

Bilety na wydarzenia dostępne będą w cenie 25 zł w przedsprzedaży (Ekobilet.pl) oraz 35 zł w dniu koncertu. W ramach przedsprzedaży można nabyć bilety kolekcjonerskie z podpisami ekipy Grubego Brzucha za pośrednictwem e-sizeer.com

Źródło:sok.com.pl

***

Ponad to moje drogie, chcąc się zabawić niekoniecznie „kulturalnie”, polecam Dzień Kobiet w Restauracji Ratuszowej, Pubie Highlander, Hotelu Red Baron czy Hotelu Preemier w Marcinowicach. Jestem przekonana, że każda z was poradzi sobie doskonale z doborem zarówno odpowiedniego towarzystwa jak i lokalu.

Raz jeszcze wszystkiego wspaniałego kobietki. Miłości, zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.

Maja Jasnos

Poprzedni artykułKosztowne picie w plenerze
Następny artykułZalewska wzywa starostę do dymisji