Jesienią 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 315 otrzyma imię Jana Pawła II. Na tę okazję planowane są różnorodne wydarzenia, które wymagają poniesienia nakładów finansowych. Placówka o wsparcie prosi swoich absolwentów.
SP nr 315 powstała z połączenia dwóch szkół – nr 3 i nr 15. Dzisiaj główną siedzibę ma przy ul. Wojska Polskiego, w drugim budynku, przy ul. Pionierów, jest sala gimnastyczna i uczą się najmłodsze dzieci. Szkoła stale czerpie z wieloletnich doświadczeń obu placówek, stara się także utrzymywać kontakt z absolwentami. I to do nich zwraca się z prośbą o pomoc w specjalnym liście:
List do absolwentów SP nr 3, 15 i 315

![Upał ich nie odstraszył! Pobiegli dla mokrych nosków ze świdnickiego schroniska [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Festiwal-Mokrych-Noskow-2026.06.28-11-238x178.jpg)

![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1-238x178.jpg)

![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)




