Strona główna Wydarzenia Świdnica Rusza semestr letni Uniwersytetu Dziecięcego

Rusza semestr letni Uniwersytetu Dziecięcego

0

Tylko do 5 marca można zapisywać swoje pociechy na zajęcia Uniwersytety Dziecięcego. Pierwszy wykład zatytułowany „Czy biedronki mają uszy?” zaplanowano na 10 marca na godzinę 13:00.

Podczas pierwszego wykładu w semestrze letnim mali studenci dowiedzą się wielu interesujących rzeczy o akustyce, czyli nauce o dźwięku. Dzieci poznają odpowiedzi między innymi na następujące pytania: do czego dźwięk potrzebuje powietrza , czy biedronki mają uszy, kto słucha brzuchem a nie uchem, czy można usłyszeć Słońce? 

Studenci poznają „człowieka nietoperza” i jego niezwykłe umiejętności „widzenia uszami”. Dowiemy się, że biedronki „pachną do siebie”, a pająki mają uszy na kolanach, zaś słoń uwielbia słuchać brzuchem.

Zajęcia poprowadzi dr Irena Cieślińska.

Więcej informacji o zapisach znajdziecie Państwo na stronie internetowej UNIKIDS lub [email protected] , tel. 784784618

***

Uniwersytety Dziecięce cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Pierwszy tego typu uniwersytet powstał w 2002 roku w Niemczech, w Polsce liczba ośrodków Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS wzrosła czterokrotnie w ciągu zaledwie ostatnich 2 lat (dziś jest ich 25). To pokazuje, jak dużym zainteresowaniem dzieci, ale także i rodziców, cieszy się tego typu forma zajęć edukacyjnych.

Cel Uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Taka forma nauki sprawia, że dzieci kończą zajęcia z uśmiechem na twarzy i – przede wszystkim – ze zdobytą wiedzą. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Wałbrzychu najmłodszych naukowców w kraju uczyć będą prawdziwi profesorowie oraz doktoranci.

Poprzedni artykułParkują gdzie popadnie
Następny artykułTo była śmierć z wychłodzenia