Strona główna Temat dnia Promują Festiwal Techniki

Promują Festiwal Techniki

4

W tym roku po raz pierwszy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zorganizuje Festiwal Zabytków Techniki. Jaworzyna Śląska na jeden dzień zamieni się w wielką scenę, na której zostaną zaprezentowane najważniejsze wydarzenia z historii Polski

Święto techniki zostało zaplanowane na 1 czerwca 2013 roku. W pięciu strefach odtworzone zostaną wydarzenia związane m.in. z wojną siedmioletnią, otwarciem linii kolejowej, a także pierwsze lata  XX wieku. Nie zabraknie również tematu związanego z  działaniami wojennym oraz wydarzeniami z lat 50. i 60. XX wieku. Dziś w Jaworzynie Śląskiej miała miejsce sesja fotograficzna, której efekt poznamy za kilka tygodni. Zdjęcia trafią na plakat promujący imprezę.

– Sukces całego przedsięwzięcia w dużym stopniu zależy od postawy mieszkańców Jaworzyny Śląskiej. Bardzo chcielibyśmy zaprosić ich wszystkich do współpracy, żeby na ten jeden dzień w roku Jaworzyna Śląska stała się prawdziwym wehikułem czasu. Dlatego też postanowiliśmy działania promocyjne rozpocząć od wspólnej fotografii przedstawicieli samorządu miasta i powiatu, przedsiębiorców i innych rozpoznawalnych w mieście osób, ucharakteryzowanych i przebranych w stroje z XIX i początków XX wieku – mówi Katarzyna Szczerbińska – Tercjak z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. 

W sesji zdjęciowej udział wzięli Zygmunt Worsa, starosta powiatu świdnickiego, Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Marek Zawisza, zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Elżbieta Pawlik, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, ksiądz Janusz Stokłosa, Zbigniew Pawlik, Anna i Jacek Wychowanek, właściciele piekarni „Wychowanek”, Marian Kruk, emerytowany maszynista, Zbigniew Gryzgot, emerytowany naczelnik lokomotywowni, Marek Batycki, dyrektor Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku i Sławomir Jankowski, kierownik posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej.

Więcej informacji dotyczących Festiwalu Zabytków Techniki już niebawem na Swidnica24.pl

Poprzedni artykułTargi Edukacyjne już w czwartek
Następny artykułCiężarówka w rowie