Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze z „Mechanika” mistrzami Dolnego Śląska!

Piłkarze z „Mechanika” mistrzami Dolnego Śląska!

3

Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy odniósł 28 lutego zwycięstwo w dolnośląskim finale halowej piłki nożnej i wywalczył tytuł najlepszej ekipy w naszym województwie! – Od wielu lat „Mechanik” nie mógł się cieszyć tak ogromnym sukcesem sportowym, jesteśmy więc dumni i bardzo szczęśliwi z tak wspaniałego osiągnięcia – mówi zadowolona Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik ZSM.  

 

FOTO: Skład „Mechanika”: od lewej stoją: opiekun Radosław Szalecki, Patrick Piotrowski kl 4 aT, Wojciech Furmankiewicz kl 4 cT, Tomasz Janikowski kl 3 aT, Norbert Zieliński kl 4 cT, Adrian Durma kl 4 dT, w dolnym rzędzie od lewej: Wojciech Szuba k 4 dT, Wojciech Sławński kl 3cT, Przemysław Osienienko kl 3aT, Piotr Machowski kl 2bT, Mateusz Kołodziej kl 3cT.

 

Finałowy turniej rozegrany został 28 lutego w Jaworze. Tydzień wcześniej nasza szkoła wygrała finał strefy wałbrzyskiej zapewniając sobie awans do fazy finałowej. W Jaworze stawiły się cztery najlepsze drużyny, zwycięzcy każdej ze stref: wałbrzyskiej, czyli Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy, legnickiej – PCKZ Jawor (gospodarz turnieju), wrocławskiej – ZS nr 2 z Oławy i jeleniogórskiej – ZSZiO Kamienna Góra. Wyjazd sfinansowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.

 

Po losowaniu okazało się, że rozpoczynamy turniej meczem z gospodarzami zawodów. Bardzo wymagający rywal prowadził 1:0, jednak wytrzymaliśmy presję i ostatecznie 3 punkty trafiły do „Mechanika”. Wynik 2:1 dla nas był znakomitym otwarciem imprezy i jak się później okazało, decydującym pojedynkiem w kontekście końcowego triumfu. Po dwóch meczach przerwy i zregenerowaniu sił zagraliśmy z drużyną z Oławy. Wynik 6:0 dla nas mówi wszystko. W ostatnim pojedynku turnieju ze szkołą z Kamiennej Góry wystarczał nam remis. Mimo czerwonej kartki dla naszego zawodnika i przymusowej gry w osłabieniu, nasze zwycięstwo 2:1 było jak najbardziej zasłużone. Dodatkowo nagrodą indywidualną uhonorowano Wojciecha Szubę, którego uznano za  najlepszego zawodnika turnieju.

 

Stało się to, na co wszyscy po cichu liczyliśmy. W tym roku na Dolnym Śląsku nie ma lepszych w halówkę niż Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy! W ocenie wszystkich zasłużenie wygraliśmy turniej. Dochodząc do końcowego sukcesu,  wygraliśmy wszystkie mecze. Nasza drużyna grała wspaniale, z pełnym poświęceniem, determinacją i pasją. Chłopcy dawali z siebie wszystko, walcząc o sukces i pokazując prawdziwego sportowego ducha rywalizacji i woli zwycięstwa. Drużyna jest bardzo dobrze przygotowana i stanowi świetnie zgrany zespół. Jest to niewątpliwa zasługa opiekuna drużyny pana Radosława Szaleckiego. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodaje Małgorzata Bogusławska-Kurzawa.