Strona główna 112 Robił zapasy na święta?

Robił zapasy na święta?

9

Okradał sklepy w Bielawie i Dzierżoniowie. Jego łupem padał głównie alkohol, chemia gospodarcza i kawa. W samochodzie miał adresy wszystkich sklepów sieci Biedronka, znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. Złodziej wpadł w Jaworzynie Śląskiej.

43 letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego, został zatrzymany przez pracownika ochrony sklepu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia mężczyzna był zdziwiony faktem zatrzymania i nie przyznawał się do żadnej kradzieży, twierdząc, że został bezprawnie zatrzymany – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Policjanci dokonali sprawdzenia sklepowego monitoringu, jak się okazało zatrzymany „robiąc zakupy” chował pod kurtkę różne produkty. – W trakcie trwania interwencji do sklepu przyjechał kierownik ochrony, który rozpoznał zatrzymanego mężczyznę jako sprawcę kradzieży na terenie Bielawy i Dzierżoniowa – relacjonuje Czepil.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania samochodu należącego do sprawcy. Znaleźli w nim duże ilości artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i alkohol, głównie whisky. W pojeździe znajdował się również wykaz sklepów sieci Biedronka znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego.

Zabezpieczony towar został wyceniony na około 6 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Stróże prawa sprawdzą również czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi kradzieżami w sklepach Biedronka na terenie Dolnego Śląska.

Mieszkańcowi Mazowsza może grozić nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Świdnicy/tepe

Poprzedni artykułNie było niespodzianki w meczu ŚKPR-u
Następny artykułHandel truskawkami czas na wnioski