Strona główna Wydarzenia Najnowocześniejszy mammograf w powiecie

Najnowocześniejszy mammograf w powiecie

4

200 tysięcy złotych z własnego budżetu wydał świdnicki szpital Latawiec na pracownię mammograficzną. Z badań już można korzystać.

Jak zapewnia Grzegorz Kloc, dyrektor placówki, pracownia jest najnowocześniejsza w powiecie świdnickim.  Radiolodzy pracują na sprzęcie analogowym amerykańskiego koncernu HOLOGIC  – system mammograficzny LORADM –IV (wraz z systemem kontroli jakości). – Uruchomienie pracowni mammograficznej to dostęp do szybkiej i precyzyjnej diagnostyki. Dzięki temu badaniu będziemy mogli wykrywać schorzenia piersi i szybciej podjąć leczenie. W ramach pogłębionej diagnostyki szpital wykonuje USG piersi cyfrowymi aparatami ultrasonograficznymi. Model M-IV to najnowszej generacji analogowy aparat mammograficzny. Zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu oraz idealny kontrast poprzez zastosowanie unikatowej kratki HTC –  tłumaczy dyrektor.

Szkolenie personelu z wykonywania mammografii i testów kontroli jakości szpital rozpoczął już w 2012 roku. W pracowni zatrudniony jest starannie wyselekcjonowany personel.

Pracownia działa w strukturach Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii, którego kierownikiem jest dr Ilona Winiarska. Zlokalizowana jest na parterze budynku głównego RSS „Latawiec”.

– Zabiegamy  w NFZ  o  możliwość zakontraktowania tych usług w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i wiele wskazuje na to , że nasze starania mają szansę zakończyć się sukcesem. Badania będą wykonywane także odpłatnie – dodaje dyrektor.

Wszystkie informacje oraz zapisy na badania w Zakładzie Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii przyjmowane będą  od poniedziałku do piątku  w godz. 9:00 – 14:00. Telefonicznie pod numerem 74/858 36 06 w godz. 11:00 – 14:00.

Zdjęcia szpital Latawiec

Poprzedni artykułCzerwony Kapturek czeka na dzieci
Następny artykułNie został skazany za zabójstwo