Strona główna Kultura Czerwony Kapturek czeka na dzieci

Czerwony Kapturek czeka na dzieci

0

Któż z nas nie zna słynnej baśni Grimmów o Czerwonym Kapturku i złym Wilku, który przebrał się za babcię? Zdawałoby się, że tak popularna w świecie bajek historia nie może już niczym zaskoczyć. Chyba że osadzi się ją we współczesnych realiach, wtedy nabierze zupełnie nowego znaczenia. Wałbrzyski spektakl, na który Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do sali teatralnej w Rynku już 17 marca, pomyślany jest jako podróż małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem, przez demoniczny las, który okazuje się źródłem życiowej mądrości.

Dziewczynka, podążając do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym.

Inscenizacja skonstruowana jest w konwencji kabaretu: z gagów, absurdalnego humoru, komizmu słownego, symultanicznych scen, szaleńczego tempa oraz interakcji z widownią. Nie brak przy tym nutki dydaktyzmu, płynącej z przedstawienia. Surrealistyczna, biało-czarna scenografia, rodem z dreszczowca, komponuje się z czarnym humorem inkrustowanym zabawnymi musicalowymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że spektakl staje się nietuzinkową propozycją zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Data – 17 Marca 2013

Godzina – 16.00

Miejsce – sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety – 12 zł ( sprzedaż Informacja Turystyczna, ul.Wewnętrzna 2/ rezerwacja telefoniczna 74/852 02 90)

CZERWONY KAPTUREK – Teatr Lalki i Aktora ( Wałbrzych)
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
Muzyka: Michał Kowalczyk
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
Występują: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Jakub Grzybek, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 75 minut

Poprzedni artykułZabił za pobrudzone pranie
Następny artykułNajnowocześniejszy mammograf w powiecie