Strona główna Wydarzenia Strzegom Koszarowa będzie jak nowa

Koszarowa będzie jak nowa

0

Ulica Koszarowa w Strzegomiu już od dawna wymagała gruntowego remontu. Przetarg na jego realizację wygrała firma „Stal-Lok” z Żarowa.

W tym roku realizowane będzie zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej ul. Koszarowej w Strzegomiu wraz z budową drobnej infrastruktury przestrzeni publicznej na terenach powojskowych”. – W pierwszym etapie przebudowany zostanie odcinek ul. Koszarowej w Strzegomiu” – informuje Małgorzata Kus – Pożoga, z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Zakres robót obejmuje między innymi: rozebranie istniejących nawierzchni, przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej, wykonanie zjazdów na posesje z kostki wibroprasowanej, odwodnienie nawierzchni oraz wykonanie nowych wpustów drogowych przykrawężnikowych oraz wymianę istniejących.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 – Priorytet 9 – „Odnowa zdegradowanych obszarów na terenie Dolnego Śląska (Miasta)”, Działanie 9.1 – „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców” – wyjaśnia Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Termin zakończenia prac przewidziano na 31 lipca 2013 r.

Poprzedni artykułInwestycje w TBS?
Następny artykułPolicjant, który mi pomógł