Strona główna Sport Inne Kolarze nakręcili film

Kolarze nakręcili film

0

Samorząd Województwa Dolnośląskiego w 2013 roku obchodzi 20-lecie współpracy Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii oraz 50-lecie  podpisania Traktatu Elizejskiego. Chcąc uczcić te obchody Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z  partnerami z Dolnej Saksonii, Wielkopolski, Górnej Nadrenii, Szampanii Ardenów oraz Prowansji – Alp – Lazurowego Wybrzeża, zorganizował Międzyregionalny Konkurs pn. „Krótki film o dialogu”.

 

Uczniowie świdnickiego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w etapie regionalnym konkursu zajęli drugie miejsce. Sześciu uczniów/zawodników z II klasy LO nakręciło film definiujący tożsamość Dolnego Śląska. Swą pracę poświęcili Świdnicy, miastu, do którego przyjechali, by rozwijać swoją pasję sportową i przygotować się do matury. Okiem sportowca pokazali miasto, które dopiero poznają, ale pięknie go promują (uczniowie SMS pochodzą z całej Polski i przez okres trzyletniej edukacji mieszkają w świdnickim internacie przy ul. Wałbrzyskiej) . Film powstał w języku niemieckim, a jego celem było m.in.: propagowanie i pogłębianie wiedzy o Regionie Dolnego Śląska, edukacja międzykulturowa, promowanie nauki języków obcych, edukacja filmowa, doskonalenie umiejętności uczniów, nawiązywanie współpracy między szkołami z 6 regionów: Dolnego Śląska, Dolnej Saksonii, Wielkopolski, Górnej Normandii, Szampanii Ardenów oraz Prowansji- Alp – Lazurowego Wybrzeża oraz pogłębianie współpracy partnerskiej pomiędzy między tymi regionami.

 

Etap międzyregionalny konkursu odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Hanowerze/Dolna Saksonia. Trzy najlepsze zespoły, po jednym z każdego biorącego udział w konkursie kraju (Polska, Niemcy, Francja), zakwalifikowane zostaną na Warsztaty Twórczości Audiowizualnej, które zorganizuje lider konkursu – Dolna Saksonia. Warsztaty zorganizowane zostaną w dniach 29 maja – 2 czerwca 2013 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska).

26 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego nastąpi uroczyste wręczenie nagród, które odbierze tylko dwóch uczniów/zawodników wraz z opiekunem – panią Zofią Księżarek, reszta grupy wyjechała do Chorwacji, by jak najlepiej przygotować się do sezonu kolarskiego.

Poprzedni artykułWiosno przyjdź! [FOTO]
Następny artykułSiatkarski weekend w Świdnicy