Strona główna Kultura Kino skandynawskie już dziś

Kino skandynawskie już dziś

0

Świdnicki Klub Filmowy, Stowarzyszenie Hurtownia Światła oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają ponownie na cykl spotkań z filmem, tym razem kinematografią krajów skandynawskich. Po „Przenikaniach”, w których zaprezentowano obrazy związane z południem Europy, Bliskim Wschodem czy północną Afryką, przeniesiemy się na północ kontynentu.

W zamyśle projekcji znalazły miejsce mniej znane produkcje fabularne ostatnich lat, ale też „żelazna” klasyka Larsa von Triera. Przegląd został zaplanowany na sześć sobotnich spotkań w pocysterskim wnętrzu biblioteki miejskiej przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Cykl rozpocznie 16 marca debiut reżyserski Henrika Hellströma i Fredrika Wenzela „Burrowing” z 2009 roku. Na kolejnych spotkaniach organizatorzy zaprezentują „Braterstwo” Nicolo Donato, ”Przełamując Fale” Larsa von Triera, „Elling” Pettera Neasa „Reprise” Joachima Triera oraz „Hawaje-Oslo” w reżyserii Erika Poppe’a.

Na projekcje, połączone ze wstępem i dyskusją, a zorganizowane dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, ŚKF zaprasza już 16 marca o godz. 16.00 (MBP przy Franciszkańskiej, Sala Cysterska). Wstęp wolny!

Poprzedni artykułOkazja do rewanżu w Końskich
Następny artykułPlecamy: Max Factor