Strona główna Bez kategorii Jest nowe otwarcie

Jest nowe otwarcie

9

– Jestem przekonana, że to nowe otwarcie dla naszej współpracy, która ma jeden cel, pozyskanie nowych inwestorów i nowych miejsc pracy – zapewnia po pierwszym spotkaniu z prezydentem Świdnicy Barbara Kaśnikowska,  prezes Invest-Park. Spółka zarządzająca Wałbrzyską specjalną Strefą Ekonomiczną ma nowego szefa od 2 tygodni. Kontakty podczas rządów poprzedniej prezes nie należały do udanych.

Odwołanie wieloletniego prezesa Invest-Parku, Mirosława Grebera, wywołało gorący sprzeciw samorządowców z regionu wałbrzyskiego, także ze Świdnicy. Dwuletnich rządów Urszuli Sowińskiej-Marek nikt dzisiaj nie ocenia, jednak wszyscy podkreślają, że potrzebne jest odbudowanie relacji samorządów ze strefą. Chęć, by tak się stało, od pierwszego dnia zadeklarowała Barbara Kaśnikowska i rozpoczęła cykl spotkań z władzami poszczególnych gmin. Rozmowy maja charakter roboczy. – Przede wszystkim chcę poznać potrzeby i wizje, jakie mają samorządowcy – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska. – Rozmowa z prezydentem Wojciechem Murdzkiem przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Mówiliśmy m.in. o działkach w obrębie podstrefy ekonomicznej w Świdnicy, o zainteresowanym miastem nowym inwestorze, a także o sytuacji związanej z opóźniającą się inwestycją koncernu Lotte Wedel. Szczegółów nie mogę zdradzić.

– Spotkanie z panią prezes Barbarą Kaśnikowską oceniam jako dobre – mówi prezydent Wojciech Murdzek.-  Pani prezes kieruje się dużą troską i zdaje sobie sprawę z powagi misji, która polega na poprawie wizerunku i skuteczności działań WSSE „Invest-Park”. To cenne podejście i ważna świadomość, bo tylko dzięki ścisłej współpracy  z samorządami można odnieść sukces. Spotkanie było konstruktywne, wiele konkretnych spraw omówiliśmy. Co ważne powoli wraca klimat zaufania i zaangażowania, który często jest ważnym argumentem w rozmowach z inwestorami. Mimo spowolnienia gospodarczego przedsiębiorcy chcą inwestować i zatrudniać nowych pracowników, a taki przede wszystkim cel nam przyświeca.

Niewykluczone, że dobre informacje trafią do świdniczan na początku kwietnia.

asz

Poprzedni artykułPolonia zagra ze Ślęzą jednak w Świdnicy
Następny artykułOkazja do rewanżu w Końskich