Strona główna Wydarzenia Świdnica Jerzy Brzostowski – mistrz Polski ze Świdnicy

Jerzy Brzostowski – mistrz Polski ze Świdnicy

6

Bardzo miło swój start w XX Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Taekwondo będzie wspominał Jerzy Brzostowski, zawodnik UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. Nasz zawodnik wywalczył w Częstochowie złoty medal w technikach specjalnych (skok dosiężny) i dorzucił srebro w walkach semi-contact juniorów do 175cm. We wtorek, 19 marca wraz ze swoim ojcem Arkadiuszem Brzostowskim odwiedził prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka.

 

16-letni utalentowany świdniczanin, w ostatnich miesiącach zdobył w sumie pięć medali (cztery złote, jeden srebrny), w tym tytuł mistrza Europy. Taekwondo trenuję już dziewięć lat, początkowo pod okiem Krzysztofa Zielińskiego, a obecnie Waldemara Zdebskiego. Wszystko zaczęło się mocno przypadkowo, poszedłem na jeden z treningów razem z kolegami i tak już zostało. Bardzo się z tego cieszę. Moje największe sportowe marzenia? Z pewnością występ w mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich. Najbliższe mistrzostwa świata rozegrane zostaną w lipcu tego roku w Anglii, niestety taki wyjazd wiąże się z dużymi kosztami – wyznaje Jerzy Brzostowski.    

W Częstochowie rozpoczęło się od srebrnego medalu wywalczonego w sobotę 16 marca w konkurencji semi-contact na starcie której stanęło 24 zawodników. – Po trzech wygranych walkach, w starciu o medal z najcenniejszego kruszcu spotkałem się z dobrym znajomym z Dzierżoniowa, mistrzem świata z 2010 roku i ostatecznie musiałem uznać jego wyższość – relacjonuje Jerzy Brzostowski. Jak się okazało, niedziela była jeszcze bardziej szczęśliwa dla naszego zawodnika, który stanął już na najwyższym stopniu podium w technikach specjalnych (skoku dosiężnym).

W Częstochowie oprócz juniora Jerzego Brzostowskiego wystąpiło jeszcze jedenastu zawodników UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. Niemniej znakomicie spisał się 10-letni Bartosz Balant, który wywalczył trzy medale w kategorii młodzików: srebro w konkurencji semi-contact i dwa brązowe krążki w układach formalnych i technikach szybkościowych. Na Śląsku zaprezentowali się ponadto: Laura Panas, Natalia Dyba, Zuzanna Klimczak, Jakub Panas, Miłosz Parużyński, Tomasz Paździora, Patrycja Konieczna, Damian Olszowy, Michał Terka i Tomasz Stemplewski.

To, że w Świdnicy trenują młodzi sportowcy i osiągają tak znakomite wyniki jest powodem do dumy. Cieszę się, że przy tej okazji promowane jest nasze miasto i dobrze się o nim mówi. Dobre osiągnięcia utalentowanych świdniczan, to najlepsza promocja Świdnicy w kraju i za granicą. Sukcesy Jerzego Brzostowskiego to powód do satysfakcji dla nas wszystkich i zachęta dla rówieśników, że dzięki treningom i wytrwałości można osiągać dobre rezultaty – podkreśla Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 

Pełne wyniki po weekendowych Mistrzostwach Polski można znaleźć pod adresem:

http://www.put.org.pl/wp-content/uploads/2013/03/protok%C3%B3%C5%82-ko%C5%84cowy.pdf

Poprzedni artykuł41. Rajd Świdnicki Krause: Odliczanie czas zacząć!
Następny artykułSłodki Kościół Pokoju [FOTO]