Strona główna Temat dnia Dom Dziecka trzeci raz pod młotek

Dom Dziecka trzeci raz pod młotek

2

Świdnickie starostwo po raz trzeci próbuje sprzedać zabytkowy pałac w Bystrzycy Górnej. W liczącym ponad 1000 m2 obiekcie do ubiegłego roku przez ponad 60 lat mieścił się Dom dziecka. Jego podopieczni mieszkają w 6 domach jednorodzinnych i mieszkaniach w Świdnicy.

Opuszczony pałac wraz z rozległym terenem wokół został wyceniony na 2,7 miliona złotych, w ty, 1,3 miliona to wartość samego pałacu. Dwa pierwsze przetargi, w październiku i grudniu 2012 roku, zakończyły się fiaskiem. Nie zgłosił się ani jeden chętny. Powiat nie zdecydował się na obniżenie ceny, ale  tym razem zaprasza na rokowania. Cena budynku pałacowego ustalona w rokowaniach zostanie pomniejszona o bonifikatę w wysokości 50%. – Rokowania mają to do siebie, że decyzja o cenie leży w gestii oferentów – mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. – Nie zdecydowaliśmy się na obniżkę ceny wyjściowej przede wszystkim na faktyczna wartość obiektu. Zapytań jest sporo, ale trzeba brać pod uwagę niesprzyjający handlowi nieruchomościami czas. Mam jednak nadzieje, że tym razem znajdziemy kupca.

Zainteresowani do 14 marca mogą składać oferty. Udział  uzależniony jest od wpłacenia  200 tysięcy złotych zaliczki. Rokowania zaplanowano na 19 marca.

Poprzedni artykułFinał Finałów dla GOKSiR-u Dobromierz
Następny artykułKatedra w roli głównej