Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dla bezdomnych zwierząt

Dla bezdomnych zwierząt

5

Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 27 lutego 2013r. jednogłośnie przyjęto Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Świebodzice. Głównym celem programu jest zapewnienie właściwej opieki bezdomnym zwierzętom poprzez umieszczenie ich w schronisku lub znalezienie im nowych opiekunów (adopcja) – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka UM w Świebodzicach.

Zapisy programu zobowiązują gminę także m. in. do dokarmiania i opieki nad kotami wolno żyjącymi, a także zapewnienia opieki weterynaryjnej dla czworonogów, które ulegną wypadkowi.

Gmina Świebodzice już od dawna realizuje te zadania. Bezdomne zwierzęta, błąkające się po mieście, nie trafiają od razu do schroniska, lecz do policyjnego kojca przy komisariacie policji w Świebodzicach. Przebywają tam kilka tygodni, a w tym czasie na łamach portalu miejskiego i gazety samorządowej prowadzona jest akcja informacyjna, zachęcająca mieszkańców do opieki nad porzuconymi psiakami. W ten sposób dla wielu psów udało się znaleźć nowy dom lub też odnaleźli się ich właściciele.

W przypadku, gdy nie uda się znaleźć dla czworonoga nowego domu, trafi do Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie.

Poprzedni artykułHit w Świdnicy, ŚKPR zagra ze Śląskiem
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 32 [KONKURS]