Strona główna 112 Zmuszał matkę i córkę do prostytucji

Zmuszał matkę i córkę do prostytucji

14

Przez prawie pięć lat była prostytutką przy drodze między Świdnica a Strzegomiem, a wszystkie zarobione pieniądze oddawała konkubentowi. Nie wytrzymała pod koniec ubiegłego tygodnia i zawiadomiła policję. Wieloletni partner do płatnego seksu zmusił jej 16-letnią córkę i próbował ją sprzedać. Obywatel Bułgarii, Erol S. został aresztowany na 3 miesiące.

– To przelało czarę goryczy – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Kobieta chciała uchronić swoje dziecko przed losem, jaki spotkał ją samą. 35-latka i jej córka złożyły zeznania w obecności psychologa. Jak ocenił biegły, obie mówią prawdę.

Bułgarka od kilku lat legalnie mieszkała w Polsce. Jej partner ponad 4 lata temu namówił ją, by zaczęła zarabiać jako prostytutka w przydrożnych lasach na terenie powiatu świdnickiego. Oboje mieszkali głównie w hotelach. W zamian za pracę przy drodze dawał jej utrzymanie i pieniądze na dziecko z poprzedniego związku, które zostało w Bułgarii. Pod koniec ubiegłego roku kobieta postanowiła sprowadzić córkę do Polski. Konkubent natychmiast zaproponował, by dziewczyna robiła to samo, co matka. Mimo sprzeciwów wywoził ja do lasu i kazał za pieniądze uprawiać seks. Gdy obie kobiety coraz bardziej się buntowały, pobił je. Ostatecznie podjął próbę sprzedaży 16-latki.

– Nie wiemy jeszcze, komu chciał ją sprzedać, ale cel był jasny. Dziewczyna miała nadal uprawiać płatny seks – mówi prokurator. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty – nakłaniania do prostytucji, czerpania korzyści z nierządu, pobicia i podjęcia przygotowań do handlu ludzi. W miniony weekend sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Bułgara. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

asz

Poprzedni artykułPrzybywa pasażerów Kolei Dolnośląskich
Następny artykułŚnieżny Piknik Rodzinny już dziś