Strona główna Sport Inne Udany debiut w turnieju chwytaczy

Udany debiut w turnieju chwytaczy

1

II Ogólnopolski Turniej NO-GI Fight Dzierżoniów zorganizowany przez MULKS Junior Dzierżoniów odbył się 10 lutego w Dzierżoniowie. Pomimo, że w naszym klubie – UKS-ie Taekwon-do Gryf Świdnica dopiero od września działa sekcja MMA, w której jedną z płaszczyzn wyszkolenia jest walka na chwyty, to już czworo zawodników postanowiło spróbować swoich sił w turnieju chwytaczy.

 

I tak w zawodach wystartowaliśmy składem: juniorzy – Kamil Łuczak, Nitaj Stelmach, seniorzy – Katarzyna Janes i Kamil Madejczyk. Osobą odpowiedzialną za wyszkolenie w dziedzinie chwytów i jednocześnie sekundantem naszych zawodników był Tomasz Stemplewski, kierownikiem ekipy Waldemar Zdebski.

 

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie technicznym, o czym przekonali się nasi zawodnicy przegrywając trzy pierwsze pojedynki. Dopiero w kategorii juniorów +84 kg z dobrej strony pokazał się Nitaj Stelmach wygrywając jedną walkę i jedną przegrywając, zdobywając tym samym srebrny medal. – Przegrana walka Nitaja też dostarczyła nam sporych emocji, gdyż tak naprawdę jego przeciwnik odklepał duszenie gilotynowe, jednak sędzia dopatrzył się przejścia z duszenia w niedozwoloną technikę na tych zawodach, jaką była dźwignia na kark i dał zwycięstwo jego przeciwnikowi. Srebrny medal zdobyła też Kaśka, jednak z racji, że w jej kategorii były tylko dwie zawodniczki osiągnięcie jest nierankingowe, może następnym razem się uda. Do domu wróciliśmy z lekkim niedosytem i bagażem nowych doświadczeń – tłumaczy Waldemar Zdebski.

 

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca
Następny artykułNa ważny temat: Czy działkowcy powinni się obawiać?