Strona główna Magazyn Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Za oknami wciąż zimowe widoki. To radość dla lubiących szaleństwa na nartach, ale i ci, którzy nie przepadają za szusowaniem mogą w pełni z uroków tej pory roku korzystać. Zimowe krajobrazy najlepiej podziwiać ze szczytów gór, a tych w niedalekich okolicach Świdnicy mamy pod dostatkiem. W tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl polecamy wycieczkę w Góry Bystrzyckie. Oczywiście przygotowaliśmy także garść podpowiedzi na wolne dni dla domatorów.

Zimowo na świdnickim Rynku. Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

Zacznijmy jednak od wyprawy. Jedlnik to rozległy szczyt o wysokości 746 m n.p.m. położony w południowej części Gór Bystrzyckich.  Poniżej szczytu, na wschodnim zboczu, zbudowano w latach 30-tych XX w. drogę – tzw. Autostradę Sudecką. I właśnie obok tej drogi, na wysokości 739 m n.p.m., znajduje się punkt widokowy. Krajobraz rozciągający się z tego miejsca zapiera dech w piersiach – podpowiada portal ZnaneNieznane.pl. Więcej w dziale Turystyka.

Kto woli zostać w domu, może się zaopatrzyć w dobrą książkę lub film. Razem z Empikiem proponujemy biografię lidera jednej z gwiazd muzycznej sceny światowej – zespołu Depeche Mode (dział Książka). Adrianna Woźniak natomiast w cyklu „Z wypożyczalni” poleca mniej znany film Woody`ego Allena „Cienie we mgle” (dział Kino”).

  Na deser zachęcamy do gotowania z Penelopą. Jej propozycje to nie tylko dobra kuchnia, ale i dawka miłości serwowana najbliższym. Tym razem przepis na kulebiaka z farszem z kapusty i grzybów. Szczegóły w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Kulebiak z farszem z kapusty i grzybów
Następny artykułUdany debiut w turnieju chwytaczy