Strona główna 112 Szesnaście jagniąt padło łupem złodziei

Szesnaście jagniąt padło łupem złodziei

4

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 46 letniemu mieszkańcowi gminy Strzegom za kradzież z gospodarstwa rolnego 16 jagniąt. Wartości łupu oszacowano na 6 400 złotych. Policjanci w mieszkaniu złodzieja zabezpieczyli część jagnięcia, przygotowanego do spożycia. 

foto Wikipedia

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadzą czynności związane z kradzieżą 16 sztuk jagniąt. Zwierzęta zostały skradzione w okresie od 30 grudnia 2012 roku do 15 lutego 2013. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Strzegom podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży. 

Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na przedstawienie zarzutu kradzieży jednemu z zatrzymanych. W mieszkaniu 46 – letniego mężczyzny w lodówce policjanci odnaleźli i zabezpieczyli część jagnięcia przygotowanego do spożycia. Mężczyzna przyznał się do kradzieży 6 jagniąt, po przesłuchaniu został zwolniony. W tej sprawie policjanci ze Strzegomia prowadzą dalsze czynności – mówi Ktarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Za czyn, którego dopuścił się mężczyzna grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPiłkarze „Mechanika” zagrają w wojewódzkim finale
Następny artykułKto skatował Alka?