Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze „Mechanika” zagrają w wojewódzkim finale

Piłkarze „Mechanika” zagrają w wojewódzkim finale

0

Reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy osiągnęła duży sukces zajmując pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej w piłce nożnej halowej. Drużyna z „Mechanika” awansowała tym samym do zawodów wojewódzkich.

 

FOTO: Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Na zdjęciu stoją od lewej: Patrick Piotrowski kl 4 aT, Norbert Zieliński kl 4 cT, Adrian Durma kl 4 dT, Wojciech Furmankiewicz kl 4 cT, poniżej od lewej Piotr Machowski kl 2 bT, Mateusz Kołodziej kl 3cT, Wojciech Sławiński kl 3 cT i Wojciech Szuba kl 4 dT.

 

Takie zwycięstwo można porównać do awansu do Final Four Dolnego Śląska. Droga do awansu była dość długa, drużyna ZSM musiała wygrać cztery mecze, by cieszyć się z końcowego sukcesu. Do Wałbrzycha przyjechało 10 zespołów (po 2 najlepsze z każdego powiatu – „Mechanik” wraz z LO Strzegom z powiatu świdnickiego). Po losowaniu drużyna ZSM trafiła do grupy C wraz z ZS nr 3 Dzierżoniów i ZS Bożanów.

 

Dwa zwycięstwa grupowe po 2:1 nie oddają w pełni przebiegu tych meczów, piłkarze ze Świdnicy mieli wiele okazji do podwyższenia rezultatu, ale brakowało precyzji. W półfinale ZSM grało z LO Strzegom i choć w finale powiatowym (w październiku 2012 roku) ZSM wygrał 1:0, to tym razem spotkanie było jeszcze bardziej zacięte. Wojciech Szuba precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu 3:3 i serii rzutów karnych, w której lepsi okazali się świdniczanie. W finale „Mechanik” pokonał 2:1 ZSP 2 Ząbkowice Śląskie.

 

 

 

Poprzedni artykułJubileuszowe transformacje już dziś
Następny artykułSzesnaście jagniąt padło łupem złodziei