Strona główna Wydarzenia Świebodzice Remonty za ponad 1,5 mln złotych

Remonty za ponad 1,5 mln złotych

0

Tyle w minionym roku Miejski Zarząd Nieruchomości w Świebodzicach przeznaczył na remonty w budynkach komunalnych. Naprawy i wymiany dachów, nowe instalacje elektryczne i gazowe, wymiana stolarki okiennej, drzwiowej, prace zduńskie, remonty pustostanów – to najważniejsze prace.

– Planujemy w bieżącym roku kontynuować remonty dachów i naprawy kominów, które są najistotniejszymi elementami konstrukcyjnymi budynków. Przygotowujemy kompleksowe remonty kilku budynków z uporządkowaniem systemu przewodów kominowych, wentylacyjnych i wykonaniem przyłączy kanalizacyjnych oraz projektem termomodernizacji.
Ponadto wykonamy szereg niezbędnych remontów i napraw w lokalach mieszkalnych, które wynikają z przeprowadzanych przeglądów oraz zgłoszeń lokatorskich – mówi Paweł Kaczmarek, dyrektor MZN.

Potrzeby są ogromne, bo większość budynków komunalnych w Świebodzicach liczy ponad sto lat. Gmina od momentu przeprowadzenia reformy w gospodarce komunalnej, tj. od 2007 roku, gdy oddzielono wspólnoty od mienia komunalnego, systematycznie inwestuje w poprawę infrastruktury – zapewnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

 

Poprzedni artykułKomu 1% podatku? Pomóż Pawełkowi Drobiszowi
Następny artykułPolonia nie sprostała Kuźni