Strona główna Polityka Przegrany bój o aquapark

Przegrany bój o aquapark

19

Tylko 7 radnych poparło projekt obywatelskiej uchwały, która miała uratować przed likwidacją spółkę Inwestycje Świdnickie, a co za tym idzie – plan budowy aquaparku. Promowany od kilku lat projekt przepadł dzięki głosom Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, dwóch radnych Wspólnoty Samorządowej i radnego Solidarnej Polski. – Uratowaliśmy miasto przed katastrofą finansową – mówią przeciwnicy aquaparku w dotychczasowej formule. – To czarny dzień dla Świdnicy – ubolewają zwolennicy.

Na nic zdały się gorące apele prezydenta Wojciecha Murdzka i radnego Krzysztofa Lewandowskiego podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Nie pomogła prezentacja, pokazująca m.in., co dotychczas zrobiła spółka Inwestycje Świdnickie i w jakiej kondycji jest miasto. Przeciwnicy nie podjęli tematu „odchudzenia” projektu parku wodnego o 9 lub 15 milionów złotych, jak zaproponował prezydent. Głównym powodem dla przeciwników stała się spodziewana nierentowność obiektu i brak – ich zdaniem – jakichkolwiek wyników pracy spółki IŚ.

Jedno jest pewne. W tej kadencji samorządu aquapark nie zostanie wybudowany. Czy są plany na przyszłość? O tym w komentarzach z cyklu „Na ważny temat”, który na portalu Swidnica24.pl już w sobotę, 16 lutego.

asz

 

Poprzedni artykułNie zapłacą za in vitro
Następny artykułTrzech zawodników wzmocniło Polonię!