Strona główna Sport Siatkówka Młodziczki MKS-u wicemistrzyniami Dolnego Śląska

Młodziczki MKS-u wicemistrzyniami Dolnego Śląska

0

Kolejny mały sukces może na swoim koncie zapisać Wojciech Ząbek, odpowiedzialny za szkolenie  młodszych roczników klubu siatkarskiego MKS Świdnica. Młodziczki naszego klubu zostały wicemistrzyniami Dolnego Śląska.

Moim zdaniem dziewczyny wykonały 200% normy. Jest to młoda drużyna, na którą nikt nie stawiał. Praktycznie mamy tylko 3 dziewczyny we właściwym dla młodziczek wieku. Mimo to robią duże postępy. Pokazały się z bardzo dobrej strony walcząc z dużo bardziej doświadczonymi ekipami. W turnieju oprócz nas brały udział zespoły z Kłodzka, Jawora i Wrocławia. Przegraliśmy z tym ostatnim 0:2 i dlatego zajęliśmy drugie miejsce. Zespół Gwardii zdecydowanie górował nad naszymi dziewczynami jeśli chodzi o warunki fizyczne. Drugie miejsce i tak uważam za spory sukces. Wchodzimy do 1/8 finału Mistrzostw Polski i jesteśmy gospodarzami turnieju, który odbędzie się 23 i 24 marca. Mam nadzieję, że dziewczyny znów zagrają tak świetnie i przejdziemy dalej – powiedział wyraźnie zadowolony trener Wojciech Ząbek.

 

MKS: Wysocka, Kukla, Rafałko, Szarawarska, Iwan, Miśkiewicz, Dynowska, Gałązka, Nowak, Bardowska, Jewiarz, Wierzbicka, Bereta

/M.Rodziewicz/

Poprzedni artykułJak zapobiegać powodziom?
Następny artykułŚwidnica i nie tylko [FILM Z 1974 ROKU]