Strona główna Temat dnia Mini zoo u leśników

Mini zoo u leśników [FOTO]

0

Egzotyczne gady, karakany, popularne szczury, myszy i miniatury królika oraz gość z dalekiej Australii – lotopałanka karłowata, czyli latająca „wiewiórka”. Kilkanaście zwierząt zamieszkało w Stacji Edukacji Ekologicznej w siedzibie Nadleśnictwa Świdnica. Większość to dary wrocławskiego ZOO.

Na pomysł pracownicy nadleśnictwa wpadli już kilka tygodni temu i powoli tworzyli miejsce dla zwierzyńca. Gady mają wygodne, duże terraria, dla królików i maleńkiego torbacza zbudowano obszerną zagrodę. Ciekawskie szczury i myszy mieszkają w osobnych klatkach.

– Stworzyliśmy to miejsce przede wszystkim z myślą o dzieciach i ich rodzicach – tłumaczy Monika Drozdowska, opiekunka zwierzyńca. – Chcemy pokazać, jakie warunki powinny mieć bardzo często trzymane w domach zwierzęta, jak należy o nie dbać.

– Naszym celem jest uświadomienie, że zwierzęta to nie zabawki, które tak często dorośli kupują swoim dzieciom na urodziny czy pod choinkę – dodaje nadleśniczy Jan Dzięcielski. – To żywe stworzenia, czują strach, głód, smutek, mają swoje zwyczaje, wymagania co do przestrzeni. Chcemy pokazać, że hodowanie nawet małego kameleona to ogromna odpowiedzialność.

Zwierzyniec może oglądać każdy chętny za darmo. Nadleśnictwo zaprasza do Stacji przy ul. Sikorskiego 11 w Świdnicy od poniedziałku do piątku oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 8.00 do 15.00.

asz

Poprzedni artykułRozkręcali torowisko
Następny artykułJak zapobiegać powodziom?