Strona główna Wydarzenia Żarów Miłość i kompromis są najważniejsze

Miłość i kompromis są najważniejsze

0

Przeżyli ze sobą 600 miesięcy, 2.600 tygodni – 18.250 dni wspólnego życia, wspólnej radości i smutków. W środę, 20 lutego państwo Witkowscy z Żarowa świętowali swoje złote gody – informuje Agnieszka Gryc, rzeczniczka UM.

Poznali się w Żarowie, kiedy on przebywał tutaj w delegacji. Ona wraz siostrą mieszkała naprzeciw wynajmowanego przez niego lokum. Zaiskrzyło. Na pierwszą randkę wybrali się na wspólny spacer. Po roku spotykania się postanowili się pobrać i to nietypowo, bo ślub wzięli w Sylwestra. Państwo Katarzyna i Tadeusz Witkowscy doczekali się dwóch synów i jednej wnuczki.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w gabinecie burmistrza Żarowa Leszka Michalaka. Jubilaci wysłuchali życzeń oraz otrzymali jubileuszowe medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego, które w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego parze wręczył burmistrz. A jaka zdaniem jubilatów jest recepta na długowieczny związek? – W małżeństwie zawsze różnie bywa, raz lepiej, raz gorzej, najważniejsze jednak, żeby znaleźć kompromis – mówi Tadeusz.

Poprzedni artykułLipne fotoradary
Następny artykułTenisiści powalczą o tytuł mistrza powiatu świdnickiego