Strona główna Wydarzenia Świdnica Małe dziewczynki z wielkim sercem

Małe dziewczynki z wielkim sercem

11

Nikt ich nie namawiał ani nie prosił. – Mam młodszą siostrę i chciałabym, żeby w przyszłości ktoś też jej pomagał – z uśmiechem mówi Weronika Jabłońska. Uczennica 6 c ze Szkoły Podstawowej nr 6 jest w grupie dziewcząt, które z własnej inicjatywy pomagają młodszym dzieciom, czekającym na rodziców w świetlicy.

Zdjęcie SP 6 w Świdnicy

Paulina Rybarczyk, Wiktoria Stokłosa, Weronika Jabłońska, Wiktoria Wieczorek, Zuzia Pawłowska i Natalia Solich codziennie po lekcjach poświęcają kilka godzin, by wspierać nauczycielki. Są pomysłowe i robią wszystko, by maluchy nie nudziły się i nie rozrabiały. – Razem z dzieciakami bawimy się, wycinamy, rysujemy, pomagamy w lekcjach oraz uczymy maluchy przydatnych rzeczy, takich jak numery alarmowe – opowiada 13-letnia Paulina Rybarczyk. dziewczynki doskonale wyczuwają, kiedy dzieci mogą skupić się na słuchaniu bajek, a kiedy trzeba zaproponować zabawy ruchowe. Wspólnie wykonują także prace plastyczne i ćwiczą czytanie. Jak mówią dziewczynki,  udział w wolontariacie daje im przyjemność i satysfakcję. – Fajnie, że tak możemy się z nimi bawić. Szkoda, że my nie miałyśmy takich starszych koleżanek na świetlicy –  dodaje Zuzia Pawłowska. W szkolnym wolontariacie udział może wziąć każdy uczeń klasy szóstej, który dysponuje wolnym czasem  i chce pomagać innym.

Pomysł dziewczynek chwalą nauczyciele i już dziś myślą o kolejnych latach. Jak zapewniają, poczynaniom uczennic z 6 c z zainteresowaniem  przyglądają się dzieci z piątej klasy i myślą o przejęciu pałeczki w pomocowej sztafecie.

opr. red.

Poprzedni artykułSiatkarki MKS-u czeka wyjazd do Lublińca
Następny artykułZderzył się z autobusem