Strona główna Wydarzenia Świebodzice Łaźnia i pralnia za darmo

Łaźnia i pralnia za darmo

7

Od lutego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach osoby będące w trudnej sytuacji bytowej mogą bezpłatnie skorzystać z pralni i łaźni. Do dyspozycji jest kilka pryszniców, pralka oraz suszarka, którą nieodpłatnie przekazała fabryka Electrolux z Oławy, dodatkowo świdnicka fabryka Colgate-Palmolive podarowała pastę do zębów, zaś firma Estrich-Jack ze Świebodzic – ręczniki kąpielowe – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

Pralnia i łaźnia mieszczą się na parterze budynku OPS, tuż obok jadłodajni miejskiej, a całość prowadzi Spółdzielnia Wielobranżowa „ZINA”, która wygrała konkurs ogłoszony przez miasto na realizację tych zadań.

Pralnia i łaźnia czynne są w poniedziałki i czwartki, w godz. 8.00-15.00. Osoby, które chciałaby z nich skorzystać, proszone są o kontakt z pracownikiem socjalnym Ośrodka. Szacuje się wstępnie, że z tego typu usług będzie korzystać około 20 osób.

Oba obiekty są częścią większego programu, uruchomionego przez świebodzicki OPS. Program nosi nazwę Klubu Integracji Społecznej.

– Jego powstanie jest odpowiedzią na potrzeby lokalne – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. – Działalność Klubu wynika z przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w 2012r. Programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób bezrobotnych, bezdomnych i najuboższych. Celem Klubu jest poprawa warunków życia osób bezdomnych i najuboższych z terenu Świebodzic, podniesienie higieny osobistej, niwelowanie zagrożeń związanych z występowaniem chorób, ale także zwiększenie aktywności i samodzielności zawodowej takich osób i przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia.

W ramach Klubu w każdy czwartek, w godz. 8.00-15.00, świadczona jest pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia oraz poruszania się po rynku pracy. Do dyspozycji jest komputer z dostępem do internetu, drukarka, można także skorzystać z pomocy doradcy. Program realizowany jest w całości z budżetu Gminy Świebodzice.

Poprzedni artykułDworzec Kraszowice bliżej zagospodarowania
Następny artykułPodróżował do ostatniej kropli w baku