Strona główna Polityka Inwestycje Świdnickie do likwidacji

Inwestycje Świdnickie do likwidacji [Oświadczenie]

34

Oświadczenie prezydenta Świdnicy

Świdnica, 16 lutego 2013 r.

 

Prezydent Wojciech Murdzek: Zrobiliśmy wszystko co możliwe, by Świdniczanie mieli park wodny

 Rada Miejska w piątek, 15 lutego, podjęła decyzję, że w najbliższych dwóch latach aquapark w Świdnicy nie powstanie. Do tego bowiem sprowadzało się głosowanie historycznej – pierwszej uchwały obywatelskiej – w sprawie odstąpienia od rozwiązania spółki „Inwestycje Świdnickie” i budowy parku wodnego.

Nie pomogła długa lista argumentów „za” m. in. zgodna z sugestiami mieszkańców propozycja „odchudzenia” inwestycji o miliony złotych, o kolejne miliony tańsze finansowanie oraz ogromne oszczędności w wydatkach na przestarzały kompleks przy ul. Równej.

W tej sprawie wszystko już zostało powiedziane. Przeciwnicy pozostali nieprzekonani do dobrego projektu, wahający się postanowili do nich dołączyć. Wielka szkoda, że kolejną decyzją zmarnowane zostały lata przygotowań do największej inwestycji w naszym mieście.

W związku z piątkową decyzją Rady przyjąłem rezygnację złożoną przez prezesa spółki Inwestycje Świdnickie. W ślad za tym ruszą procedury zmierzające do sprawnego zakończenia bytu spółki.

Jednocześnie zapewniam, że do projektu wrócimy w nowej kadencji Rady Miejskiej, bo Świdniczanie w większości chcą aquaparku i na niego zwyczajnie zasługują.

 

Wojciech Murdzek

Prezydent Miasta Świdnicy

Do oświadczenia została załączona prezentacja, jaką podczas piątkowej sesji obejrzeli radni świdniccy.

ZOBACZ PREZENTACJĘ

Poprzedni artykułNa ważny temat: Czy działkowcy powinni się obawiać?
Następny artykułDla kogo 1% podatku? Wesprzyj MKS „Karolina”