Strona główna Sport Siatkówka Dwa turnieje na szczeblu centralnym w Świdnicy?

Dwa turnieje na szczeblu centralnym w Świdnicy?

0

Juniorski zespół MKS-u Świdnica ma szansę na rozegranie ćwierćfinału i półfinału Mistrzostw Polski siatkarek na własnym terenie. Warunkiem jest zwycięstwo w turnieju ćwierćfinałowym rozgrywanym w dniach 1-3 marca w hali na osiedlu Zawiszów.

– Mieliśmy małe problemy z rozegraniem nawet ćwierćfinału. Firma, która organizowała swoje rozgrywki zakładowe w hali na Zawiszowie poszła nam na rękę i będzie grać poza Świdnicą. Staraliśmy się o organizację półfinału, dlatego, że do finałów potrzebne byłyby już dwie hale podobne do tej na Zawiszowie. Hala przy ul. Pionierów nie spełnia jednak standardów. Mamy zatem tylko jedną halę i to z ograniczonym dostępem, a nie chcielibyśmy pozbawiać treningów pierwszoligowej drużyny piłkarzy ręcznych. Widać ewidentnie, że żeby móc organizować naprawdę ciekawe imprezy w Świdnicy potrzebna jest druga hala z prawdziwego zdarzenia – powiedziała prezes MKS-u Elżbieta Gaszyńska.

 

Turniej ćwierćfinałowy zaplanowano na dni od 1 do 3 marca. Obecnie wiemy, że rywalem MKS-u będzie najlepsza drużyna z Wielkopolski – PTPS Piła. Kolejne dwa zespoły wyłoni turniej 1/8 finału, który odbędzie się w dniach 15-17 luty.

/M.Rodziewicz/

Poprzedni artykułProjekt przepadł przed głosowaniem
Następny artykułChodniki nie dla rowerzystów