Strona główna Wydarzenia Żarów Były Orliki, czas na boisko lekoatletyczne

Były Orliki, czas na boisko lekoatletyczne

0

Nowoczesne boisko lekkoatletyczne powstanie przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Gmina pozyskała środki unijne na jego budowę – informuje Agnieszka Gryc z UM w Żarowie.

Nowoczesne boisko ze sztucznej nawierzchni wraz z otaczającą go czterotorową bieżnią lekkoatletyczną oraz dodatkową bieżnią do sprintu powstanie w miejsce zniszczonego, asfaltowego, a co najważniejsze urazowego kompleksu przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ulicy 1 Maja w Żarowie. Żarów jako jedna z szesnastu pierwszych gmin w województwie i jedyna w powiecie świdnickim,  zakwalifikowała się do realizacji nowego programu budowy obiektów sportowych na Dolnym Śląsku – „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych, z czego 50 procent pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dobrą wiadomość mieszkańcom gminy przekazał podczas spotkania w piątek, 15 lutego Jerzy Tutaj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Żarów jako jedna z szesnastu pierwszych gmina zakwalifikowała się do programu budowy boisk lekkoatletycznych „Królowa sportu”. Na wczorajszym posiedzeniu sejmik województwa dolnośląskiego podjął uchwałę, tym samym przyznając gminie 50-procentowe dofinansowanie inwestycji. Gratuluję burmistrzowi, który intensywnie zabiegał o te środki – mówił marszałek.

 Program Budowy Urządzeń Lekkoatletycznych „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” realizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Poprzedni artykułRajdowcy znów przejadą ulicami Świdnicy!
Następny artykułDwa ogólniaki w jednym budynku?