Strona główna Wydarzenia Burmistrzowie i prezydenci na konwencie

Burmistrzowie i prezydenci na konwencie

0

Kilkudziesięciu samorządowców skupionych w Sudeckim Konwencie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów we wtorek, 26 lutego będzie dyskutować o oświacie i zmianach w gospodarce odpadami. Tego dnia Konwent będzie gościł w Dzierżoniowie, a wezmą w nim udział również parlamentarzyści z regionu, którzy poruszą m. in. temat nowych rozwiązań prawnych obowiązujących samorządy oraz strategii transportu (połączeń drogowych i kolejowych ważnych dla Przedgórza Sudeckiego).

Początek obrad o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Jednym z punktów będzie prezentacja gruntownej modernizacji i rozbudowy ośrodka. Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych.

Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów zainicjowany został w 2007 przez prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Na pierwszym spotkaniu w kwietniu 2007 r. to właśnie jemu samorządowcy powierzyli funkcję przewodniczącego. W latach 2007-2010 szefowie czterdziestu pięciu gmin spotykali się dziewięć razy, podejmując różnorodną tematykę, m. in. ochrony środowiska, gospodarki odpadami, wsparcia wspólnot mieszkaniowych czy rozwoju turystyki w regionie.W 2011 roku przewodniczenie konwentowi samorządowcy po raz drugi powierzyli prezydentowi Świdnicy.

Poprzedni artykułSkarb ukryty za futryną [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie metamorfozy bliżej finiszu