Strona główna Wydarzenia Żarów W nowy rok z nowym wozem

W nowy rok z nowym wozem

8

Dziewięcioosobowy wóz pożarniczy marki Jelcz GCBA od przyszłego tygodnia będzie pracował ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach.

Samochód wyposażony m.in. w zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów, szybkie natarcie, zbiornik na środek pianotwórczy i działko wodne do strażaków z Imbramowic trafił w styczniu. Wcześniej służył w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Bardzo cieszymy się, że udało nam się pozyskać ten samochód, zupełnie za darmo. Samochód zastąpi wysłużonego już Jelcza z 1974 roku, którego mieliśmy już od bardzo  dawna. Pieniądze z jego zezłomowania przekazaliśmy w ubiegłym roku jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku na zakup samochodu bojowego. Teraz otrzymaliśmy własny wóz w bardzo dobrym stanie – wyjaśnia Krzysztof Michnowicz, prezes  Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach.

W samochodzie brakuje jeszcze kilku elementów doposażenia. Imbramowiccy strażacy zapewniają jednak, że w najbliższych miesiącach będą się starać pozyskać środki na zakup brakujących sprzętów.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach posiada w tej chwili dwa samochody bojowe.

Poprzedni artykułWiemy, kto przejdzie metamorfozy
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]