Strona główna Wydarzenia Świdnica Teledysk „Hurtu” w areszcie

Teledysk „Hurtu” w areszcie

0

W świdnickim Areszcie Śledczym powstały ujęcia do teledysku, który będzie promował singiel z najnowszej płyty wrocławskiej formacji „Hurt”, znanego m.in. z przeboju „Załoga G”. Teledysk realizują Barbara Kaniewska i Katarzyna Pielużek znane wcześniej ze współpracy z Czesławem Mozilem.

 

 Zdjęcia były kręcone głównie w korytarzach, jednej z cel i świetlicy XIX – wiecznego budynku  aresztu. W wideoklipie wystąpiła Marta Malikowska, aktorka wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Maćko Prusak, aktor i jednocześnie choreograf. Ponadto w jego realizacji wzięło udział łącznie 29 skazanych. Szczególnie interesujące sceny kręcono w świetlicy jednostki, gdzie na ustawionej scenie specjalny układ choreograficzny prezentowało 5 osadzonych, a kolejnych 21 skazanych poruszało się w rytm muzyki i klaskało. Natomiast pomiędzy nimi byli muzycy zespołu „Hurt”, którzy poprzez strój i charakteryzację wkomponowali się w otoczenie.

Skazani wcielając się w role aktorów z dużym zaangażowaniem wykonywali polecenia osób realizujących zdjęcia. Dzięki otwartości i fachowości aktorów wrocławskiego teatru oraz kobiet realizujących obraz, początkowe onieśmielenie szybko zostało przełamane, a po kilku uwagach skazani z pasją wykonywali kolejne ujęcia. Wiele radości i satysfakcji przyniósł przede wszystkim bezpośredni kontakt i udział we wspólnych scenach z muzykami „Hurtu”.

 Po zakończeniu zdjęć skazani z dużymi emocjami wypowiadali się o doznaniach towarzyszących im podczas nagrywania kolejnych ujęć i scen. Wspominali wspólne tańce i układy choreograficzne, a także  sympatyczny kontakt z osobami uczącymi ich podstawowych technik aktorskich. Wszyscy podkreślali ogromne zadowolenie z udziału w wideoklipie obok Maćka Kurowickiego, „Smoły”, „Załęsa”, „Wujka” i „Niedźwiedzia”. Natomiast wielu żałowało, że przygoda ich życia tak szybko dobiegła końca. Z dwudniowych zdjęć byli zadowoleni również realizatorzy przedsięwzięcia, którzy podkreślali bardzo duże zaangażowanie osadzonych. Teraz czas na montaż nagranego materiału ponieważ premiera teledysku planowana jest już na początek lutego 2013 r.

Natomiast premiera kolejnej płyty zespołu „Hurt” jest przewidziana na 19 lutego 2013 r. Będzie to już dziewiąty album tego zespołu od jego założenia w 1992 r. Dotychczas największym sukcesem była płyta „Czat” wydana w 2005 r. zawierająca hit „Załoga G”, który znalazł się na pierwszym miejscu radiowej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Informacja Areszt Śledczy w Świdnicy

Poprzedni artykułTrafi na obserwację psychiatryczną
Następny artykułCBA o umorzeniu podatków