Strona główna Konkursy Światełko do nieba z sercem

Światełko do nieba z sercem

20

Kilka tysięcy osób zapełniło plac Grunwaldzki, by obejrzeć finał 21.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord zbiórki?

Światełko do nieba było imponujące – mówili zgodnie zachwyceni widzowie. Zaczęło się od skromnej, świetlnej fontanny na jednej z alejek, a później w niebo wystrzeliły fontanny ognia. W centralnym punkcie zapłonęło czerwone, orkiestrowe serce. – Finał świetny, ale zabrakło mi atrakcji choćby dla moich dzieci – mówi pan Tomasz. – Pobawiliśmy się w Galerii Świdnickiej, obejrzeliśmy samochody rajdowe, ale liczyłem na na zabawę dla całych rodzin. W Klubie Bolko cały czas grały tylko zespoły dla młodzieży.

W sali klubu zagrało charytatywnie kilka zespołów ze Świdnicy, Wałbrzycha i okolic. Niestety, tłumów nie było. Sporo osób pojawiło się na licytacji. Licytowało tylko kilka, ale do puszki trafiło ponad 1000 złotych. Wszystkie przedmioty, które nie znalazły nabywców, trafią na orkiestrową licytację w internecie.

Atrakcje dla różnych pokoleń czekały od 12.00 do 19.00 w Galerii Świdnickiej.Na scenie wystąpili między innymi: pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu w Świdnicy, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestniczy zajęć Studia Artystycznego Katharsis, instruktorzy i uczestnicy zajęć Flubu Fitness Condizione, ratownicy medyczni ze Studium Medycznego oraz koncert Zespółu “Back To The Dreams”, a także prawdziwy magik Maciej. Licytacje prowadzili Grzegorz Godula i Artur Janicki, wspierani dzielnie przez świdnickich harcerzy i wolontariuszy. Zebrano 3760 zł za przekazane fanty. Najwięcej – 1000 zł –  za lot balonem nad Świdnicą.

W Świdnicy tradycyjnie powstały dwa sztaby WOŚP. Ten prowadzony przez Świdnicki Ośrodek Kultury liczył tylko 100 osób. Na tyle zgodził się sztab główny, choć wnioskowano o 200. Mimo skromniejszych sił wolontariusze dwoili się, i troili, by zebrać datki.  Na koncie śokowskiego sztabu o godzinie 20.00 było:

1. 39.577,90 zł
2. 11,98 USD
3. 25,33 Euro
4. 4,68 GBP
5. 80,27 koron czeskich
6. 4 korony słowackie
7. 200 koron szwedzkich
8. 2,03 rubla
9. 1 pierścionek

Absolutną rekordzistką jest Klaudia Żaczek, która zebrała do puszki 2 275,53 zł!

Drugi sztab tradycyjnie utworzyła lokalna, świdnicka telewizja. Tam zarejestrowano 40 wolontariuszy. Wciąż trwa także licytacja.

Częściowe dane o wynikach finału WOŚP w Świdnicy będą znane jutro. Trwa jeszcze licytacja internetowa wieży ratuszowej (w tej chwili wylicytowana kwota to 999 zł). Ostatecznie wynik będzie znany 19 stycznia. W ubiegłym roku Świdnica zebrała ponad 100 tysięcy złotych.

21.Finał WOŚP dedykowany jest dzieciom i seniorom.

Zdjęcia asz oraz nadesłane przez Galerię Świdnicką

Poprzedni artykułOrkiestrowe niespodzianki [FOTO]
Następny artykuł36 nietrzeźwych kierowców