Strona główna Temat dnia Sporo chętnych do budowy Centrum Przesiadkowego

Sporo chętnych do budowy Centrum Przesiadkowego

18

7 ofert wpłynęło na przetarg, który ma wyłonić wykonawcę kolejnych etapów budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Najniższa zaproponowana cena to 13.134.284,52 zł, najwyższa 19.040.400 zł. Świdnica na całą inwestycję, łącznie z gruntownym remontem dworca Świdnica Miasto, ma 24,1 mln zł.

Jak zapewnia Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy, wszyscy oferenci to renomowane firmy. Propozycje zostaną szczegółowo sprawdzone i dopiero wówczas zostanie wyłoniony wykonawca. Może to potrwać kilka tygodni. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy. W tej chwili trudno mówić o konkretnym terminie.

Zwycięzca przetargu będzie odpowiadał za zrealizowanie drugiej część I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także II etap (budowa dworca autobusowego) i III etap (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi). Od 2010 roku trwa remont dworca. Po ogłoszeniu upadłości przez pierwszego wykonawcę, firmę Integer, prace prowadzi Architekton, wyłoniony w drugim przetargu. W sumie remont będzie kosztował około 7 milionów złotych o zakończy się w maju tego roku.

Budowane Centrum Przesiadkowe w Świdnicy będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego dla mieszkańców Świdnicy i całego regionu. Pod koniec 2013 roku ma zostać uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe Świdnicy z Wrocławiem przez Jaworzynę Śląską. Szacowana wartość centrum to 24,1 mln zł, z czego 15,97 mln zł. Świdnica pozyskała z funduszy unijnych.

asz

 

Poprzedni artykułPodsumowanie lig halowych
Następny artykułFatalne skutki głupiej zabawy