Strona główna Sport Piłka nożna Pewne zwycięstwo Polonii ze Stalą

Pewne zwycięstwo Polonii ze Stalą

0

Serię sparingów piłkarze Polonii zaczęli od dwóch porażek z GKS-em Katowice i Nielbą Wągrowiec. Dotychczasowe niepowodzenia powetowali sobie w trzecim pojedynku kontrolnym, w którym pokonali świdnicką Stal 9:1. Wynik w tak wczesnym fragmencie okresu przygotowawczego jest oczywiście sprawą drugorzędną, warto również dodać, że dla Stalówki był to pierwszy test-mecz w 2013 roku.

To był kolejny punkt w naszym okresie przygotowawczym, realizujemy swój cel. Rano przeprowadziliśmy ciężki trening, wieczorem udanie zaprezentowaliśmy się w meczu sparingowym. Dopóki rywal miał dziś siły, stawiał opór i ambitnie walczył, w drugiej części gry tych sił powoli zaczęło brakować. W pełni zrealizowaliśmy plan podczas tego meczu, mieliśmy grać pressingiem na całym boisku i to zostało wykonane – wyznał Przemysław Malczyk, trener Polonii.

 

Był to nasz pierwszy sparing, więc fajnie ,że chłopaki pobiegali. Wynik był sprawą drugorzędną. Przegraliśmy tak wysoko dlatego, że dałem pograć wszystkim zawodnikom, ale przede wszystkim dlatego, że nie mieliśmy dwóch podstawowych zawodników w obronie i musieliśmy ją trochę łatać. Wynik jest niekorzystny, ale z gry jestem zadowolony – powiedział po meczu trener Stali Tomasz Oleksy.

 

Polonia Świdnica – Stal Świdnica 9:1 (1:0)

Polonia: 7 zawodników testowanych oraz Oruba, P. Salamon, M. Salamon, Luber, Fojna, Borowy, Miętkiewicz, Lato, Kukla, Szuba, Madziała

Stal: 3 zawodników testowanych oraz Kot, Ziobrowski, Mika, Jędrasiewicz, Piotrowski, Sowa, Wilk, Mróz, Skowroński, Kmieciak, Krenczyk, Pasiewicz, Sikora, Śliwa, Morawski, Majcherczyk, Adamus

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułFestiwal Reżyserii tak, Festiwal Teatru nie
Następny artykułJakub króluje od dwunastu lat