Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Zima nas nie rozpieszcza. Zamiast śniegu – jesienna plucha. Taka pogoda zachęca do rozrywek pod dachem. Magazyn Swidnica24.pl jak co tydzień ma garść podpowiedzi, co zrobić z wolnym czasem.

Nad zalewem Witoszówka

Czarodziejka Penelopa proponuje podróż w czasie, do wykwintnej, przedwojennej kuchni. Sama jest miłośniczką dawnych przepisów, bo – jak twierdzi – przyjemność zaczyna się już przy czytaniu receptury. Dziś, gdy nie ma problemów ze znalezieniem potrzebnych składników, można poczarować na modłę polskiej kuchni sprzed wielu lat. I zaskoczyć domowników wykwintnym łososiem z kartoflanymi kuleczkami. Albo samymi kartoflanymi kuleczkami, jak nie wystarczy wytrwałości. Jak to zrobić, o tym w kolejnym odcinku z cyklu Czary Penelopy w dziale Kuchnia.

Na fatalna pogodę znakomitym pomysłem jest wyprawa do kina. Kolejny, baśniowy obraz Petera Jacksona, „Hobbit. Niezwykła podróż”, przyciągnął przed duże ekrany miliony widzów i zainteresowanie wcale nie gaśnie. Czy rzeczywiście warto poświęcić aż 2,5 godziny na obejrzenie przygód małego hobbita, sprawdzała Adrianna Woźniak. Refleksje w dziale Kino.

Miłośnikom dobrej książki historycznej polecamy „Hitlerland” Andrew Nagorskiego. To wyjątkowa opowieść o rodzącym się nazizmie, widziana oczami Amerykanów, przebywających w Niemczech. Czy byli świadomi, jakie zło rodzi się na ich oczach? Jakie informacje przekazywali do kraju? Jak wreszcie postrzegali samego Hitlera? Lektura zdecydowanie godna polecenia. Ciekawy wywiad z autorem znajda tez Państwo w miesięczniku Focus Historia, edycja styczniowa. Więcej w dziale Książka.

Na zakończenie propozycja dla tych, którym największa plucha niestraszna. Portal ZnaneNieznane.pl podpowiada wycieczkę do Karpacza, do wyjątkowego muzeum w uroczym miejscu. Co to za miejsce? Szczegóły w dziale Turystyka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Łosoś z kartoflanymi kuleczkami
Następny artykułWyruszą Orszaki Trzech Króli