Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl na mroźny weekend

Magazyn Swidnica24.pl na mroźny weekend

1

Zima trzyma, ale w mieście jest już mocno przybrudzona. Może więc wybrać się na poszukiwanie białych krajobrazów w góry? W tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl polecamy kierunek – Śnieżnik. Oczywiście nie brakuje także propozycji dla tych, którzy wolą zostać w domu.

Zdjęcie wikipedia

Śnieżnik stanowi kulminacyjne miejsce podczas zwiedzania Kotliny Kłodzkiej. Kotlina zawsze była uważana za najbardziej urokliwą    część Dolnego Śląska. Warto poznać historię ziem należących do księżnej Marianny Orańskiej – zachęca portal ZnaneNieznane.pl w dziale Turystyka. Celem weekendowej wyprawy nie musi być sam Śnieżnik. W masywie turyści znajdą moc innych atrakcji, a przy tym nie będą narażeni na tłok.

Kto woli zostać w domu, też ma szanse na podróż. Zaprasza czarodziejka Penelopa, która tym razem proponuje przygotowanie dania, jakiego sama spróbowała w oddalonej od popularnych szlaków turystycznych restauracyjce w czeskiej Pradze. Kuchnia naszych sąsiadów kojarzy się przede wszystkim ze smażonym serem i knedlikami, ale wachlarz możliwości jest znacznie szerszy. Jak przygotować czeski gulasz? O tym w dziale Kuchnia.

Nie mniej smakowicie zapowiada się lektura książki, którą polecamy w tym tygodniu. O jednym z najsłynniejszych francuskich kucharzy fascynującą opowieść napisała N.M. Kelby, amerykańska dziennikarka. Escoffier uwodził smakiem, gotował dla koronowanych głów, ale i namiętnie kochał. O czym jeszcze napisała Kelby, dowiedzą się Państwo w dziale Książka.

Na zakończenie wraz z Adrianna Woźniak zapraszamy do domowego kina. Na fali dyskusji ostatnich dni polecamy film „Brokeback Mountain”. Więcej w dziale Kino.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Miłej lektury i udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Hovĕzi gulaš czyli gulasz wołowy
Następny artykułWyśpiewali statuetki aniołów