Strona główna Kultura Kolędowanie rozpoczęte

Kolędowanie rozpoczęte [FOTO]

2

Po raz XIV chóry szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia z całego województwa rozpoczęły rywalizację o statuetkę Złotych, Srebrnych i Brązowych Aniołów. Udział w Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów bierze 14 zespołów. 

Na zaproszenie świdnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego odpowiedziały placówki z Wrocławia, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Głogowa, Bolesławca, Legnicy, Oleśnicy, Sycowa, Kłodzka, Oławy i Wałbrzycha. – Tak się pięknie składa, ze w tym roku właśnie 25 stycznia przypada setna rocznica urodzin kompozytora, Witolda Lutosławskiego  i to jemu dedykujemy część wykonań – mówi dyrektor Kazimierz Kościukiewicz. – Każdy z chórów wykona obowiązkowo jedną z ośmiu kolęd, opracowanych przez Lutosławskiego.

W programie znajdą się także 2 inne polskie kolędy i jedna zagraniczna. Najlepszych wyłoni jury pod przewodnictwem profesor Haliny Bobrowicz. – Oprócz złotych, srebrnych i brązowych statuetek oczywiście czeka ta najważniejsza nagroda – Grand Prix. Nie zawsze jednak jest przyznawana – dodaje dyrektor. Konkursowe zmagania rozpoczną się 25 stycznia o godzinie 9.00 w Klubie Bolko, plac Grunwaldzki 11, a koncert laureatów – o 16.00 w świdnickiej katedrze. Wstęp wolny.

Współorganizatorami XIV Dolnośląskiego Kolędowania Chórów są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Społeczna Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Kultury i Świdnickie Towarzystwo Muzyczne. Na zwycięzców czeka wiele nagród, ufundowanych przez przyjaciół świdnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej i lokalne samorządy.

Poprzedni artykułPonad 600 interwencji
Następny artykułZamarzł w baraku