Strona główna 112 Chciał się wymigać

Chciał się wymigać

10

Położył między przednimi fotelami radiowozu 80 złotych i miał nadzieję, że policjanci pozwolą mu odejść. 46-latek ze Strzegomia odpowie za próbę wręczenia łapówki. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na terenie Strzegomia zatrzymali do kontroli drogowej vw golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. 46 – letni kierowca mieszkaniec Strzegomia kierował pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że  nie ma przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu, a samochód miał ważne badania techniczne do stycznia 2012 roku.

W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna położył między przednimi siedzeniami samochodu służbowego 80 złotych, mówiąc, że są to pieniądze dla policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O fakcie usiłowania wręczenia łapówki policjanci poinformowali oficera dyżurnego komisariatu w Strzegomiu, banknoty o nominałach 50, 20 i 10 złotych zostały zabezpieczone. Zatrzymany mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Poprzedni artykułOstatnie chwile na zakup wieży
Następny artykułDobry występ akrobatów z powiatu świdnickiego