Strona główna Temat dnia Cena wywoławcza w dół

Cena wywoławcza w dół

41

Po nieudanej próbie stworzenia stylizowanych sukiennic, miasto ogłasza kolejny przetarg na wynajem pomieszczeń w Rynku 39, po dawnym sklepie harcerskim i księgarni. Cena wywoławcza jest niższa, dodatkowo najmujący będzie mógł skorzystać z trzymiesięcznego zwolnienia z czynszu.

Opuszczone sklepy w samym sercu Świdnicy straszą od około 2 lat. Pomysłu, by stworzyć miejsce stylizowane na dawne sukiennice, nie znalazł zainteresowania. Ostatecznie więc zapadła decyzja, by przeznaczyć mierzący 124,5 m2 lokal na dowolną działalność. Prawie dowolną, bo w tym miejscu nie może powstać apteka, bank ani sklep z używaną odzieżą.

Oprócz zwolnienia z czynszu na czas remontu najemca może liczyć na niższą, miesięczna opłatę. Cenę najmu 1 m2 za miesiąc obniżono z 20 do 15 złotych. Oferty będą przyjmowane do 15 lutego 2013 r. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1862 zł.

W samym Rynku na chętnych czekają także inne lokale, pozostające w rekach miasta lub prywatnych właścicieli, m.in. po sklepie z kryształami, firmie kredytowej czy dwóch aptekach. Swoją dotychczasową siedzibę z Rynku w inne miejsce przeniósł duży bank.

Poprzedni artykułCentrum Charytatywne Caritas gotowe
Następny artykułUdane występy szachistów Gońca Żarów