Strona główna Temat dnia Wspomnień czar

Wspomnień czar [FOTO/VIDEO]

19

Magnetofony szpulowe, gramofony Bambino, telewizor Beryl 102, magnetowidy, projektor 8 mm i diorowska wieża, to tylko niektóre przedmioty jakie znalazły się na wystwie przygotowanej przez Tomasza Kruga i Pawła Szilla w Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy.

– Takie urządzenia interesowały mnie od dziecka, ale zacząłem zbierać pod koniec nauki – tłumaczy Tomasz Krug, absolwent ZSB-E. – Eksponatów szukam na portalach aukcyjnych, podczas zbiórek elektrośmieci, a coraz częściej dostaje je od przyjaciół i znajomych. Każdemu urządzeniu staram się przywrócić dawny blask. Mam ich już około 30. Z kolei Paweł Szill w swoich zbiorach ma prawdziwą perełkę – projektor 8 mm. – Sprzęt został zakupiony przez mojego dziadka w roku 1973 w Świdnicy. Posiadam do niego kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi – mówi Paweł Szill, uczeń ZSB-E.

Na wystawie, zatytułowanej „Elektronika PRL-u” można obejrzeć sprawny, lampowy telewizor Beryl 102, wieżę rodem z Dzierżoniowa czy działające magnetofony szpulowe i gramofony. –Na wystawie można nie tylko popatrzeć, ale także porozmawiać z nami o tych historycznych już urządzeniach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i poznamy innych pasjonatów – dodaje Tomasz Krug. Jego zamiarem jest cykliczne organizowanie podobnych wystaw.

Wystawa czynna jest dzisiaj do godziny 18.00, a sprzęt z dawnych lat można podziwiać w auli Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy.

Poprzedni artykułZlikwidują Straż Miejską?
Następny artykułSiatkarki MKS-u pokonały lidera!