Strona główna Wydarzenia Wpadli na stacji benzynowej

Wpadli na stacji benzynowej

0

Ukradli kilkaset paczek papierosów i alkohol. Wpadli na jednej ze stacji benzynowych w powiecie świdnickim. 

Wspólne działania policjantów z powiatów oławskiego i świdnickiego doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież mienia. Łupem sprawców padł alkohol i kilkaset paczek papierosów o wartości blisko 8.5 tys. złotych. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie.

Do kradzieży doszło w nocy 21 grudnia. – Po godzinie 3 w nocy dyżurny otrzymał informacje o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie jednej z miejscowości w powiecie oławskim. Niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Ustalenia policjantów pozwoliły wytypować ewentualną drogę ucieczki sprawców kradzieży, za którymi natychmiast rozpoczęto pościg. Informację o zdarzeniu przekazano również funkcjonariuszom z pobliskich miejscowości, co w konsekwencji przyczyniło się do zatrzymania na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie świdnickim dwóch mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Policjanci odzyskali w całości skradziony alkohol i kilkaset paczek papierosów o wartości blisko 8.5 tys. złotych – informuje asp. Łukasz Dutkowiak z KPP W Oławie.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za włamanie i kradzież mienia mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem, a grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułŚwięta w liczbach: 48 pijanych kierowców
Następny artykułOstatnia sesja w tym roku