Strona główna 112 Święta w liczbach: 48 pijanych kierowców

Święta w liczbach: 48 pijanych kierowców

2

W ciągu trzech dni świątecznych dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 1773 interwencje. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 105 podejrzanych.

Ponadto w ręce policjantów wpadło 35 poszukiwanych, w tym 2 to osoby nieletnie. Na Dolnym Śląsku doszło w tym czasie do 13 wypadków drogowych. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących.

Analizując statystyki można zaobserwować, że kierowcy na drogach naszego województwa jeździli ostrożniej niż w roku ubiegłym, a to z kolei przełożyło się ilość zdarzeń drogowych. W ciągu ostatnich sześciu dni doszło w sumie do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Niestety mimo wielu apeli o trzeźwość w ramach prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 108 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich najbliższych. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Brakiem odpowiedzialności wykazała się również obywatelka Niemiec, która mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie przewoziła swoją sześcioletnią córkę.

źródło KWP we Wrocławiu

Poprzedni artykułPrezydent w tarapatach?
Następny artykułWpadli na stacji benzynowej