Strona główna Sport Inne Świdnicki Gryf z medalami

Świdnicki Gryf z medalami

1

W pierwszy weekend grudnia w opolskim „Okrąglaku” rozegrano Otwarty Puchar Polski w Taekwondo. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 klubów oraz reprezentacja Mołdawii. Świdnicki Klub Taekwondo Gryf reprezentowało ośmioro zawodników: dzieci – Laura Panas, Natalia Dyba, Miłosz Parużyński; młodzicy – Bartosz Balant, Tomasz Paździora; kadeci – Patrycja Konieczna; junior – Jerzy Brzostowski; senior – Grzegorz Matejko.

 

Po raz kolejny junior Jerzy Brzostowski udowodnił, że w konkurencji układów formalnych jest numerem jeden, pokonując gładko wszystkich rywali tym razem w kategorii powyżej 2 cup. Drugie złoto Jerzy dołożył w technikach specjalnych wykonując kopnięcie dosiężne na wysokości 250cm.

 

Drugim medalistą zawodów był Tomasz Paździora, który zdobył srebro w układach formalnych młodzików (7-5 cup). Duży niedosyt został po konkurencji walk gdzie czwarte miejsca pozajmowali: Natala Dyba w softach dzieci, Miłosz Parużyźski i Bartosz Balant w swoich grupach wiekowych w konkurencji układów formalnych i Tomasz Paździora, który będąc ostatni rok młodzikiem wystartował w semi kadetów pokonując dwóch rywali. Tomek przegrał dopiero trzecią walkę ulegając minimalnie wyższemu od siebie przeciwnikowi.

Poprzedni artykułNiespodzianki na ostatni mecz w roku
Następny artykułGmina emituje obligacje