Strona główna Wydarzenia Świebodzice Starania o lotnisko trwają

Starania o lotnisko trwają

2

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach swój pierwszy rok działalności może zaliczyć do udanych. Przejęcie w administrowanie gminnego lądowiska, wpisanie go do rejestru lotnisk cywilnych, wreszcie aktywne starania  burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza o wpisanie obiektu do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 – to najważniejsze dla lotników wydarzenia mijającego roku.

W podsumowaniu roku  uczestniczyli m. in.Jerzy Tutaj z zarządu województwa, Gen. bryg. WP pilot Zbigniew Janoś, burmistrz  Bogdan Kożuchowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, wysłannik Urzędu Lotnictwa Cywilnego Andrzej Kotwica, komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Kacper Nogajczyk, kierownik Wydziału Promocji UM Marzena Korona-Kruk oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia.

Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali konieczność budowy lotniska w Świebodzicach dla potrzeb szeroko rozumianej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wicemarszałek Tutaj przybliżył zebranym mechanizmy współfinasowania budowy lotniska ze środków województwa dolnośląskiego w perspektywie lat 2014-2020. Generał Zbigniew Janoś wyraził zadowolenie z faktu, że na rzecz powstania lotniska w Świebodzicach zgodnie współdziałają władze gminy, województwa, media i lokalna społeczność.

– To, że udało nam się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie, to zasługa wielu życzliwych osób. Nie byłoby to możliwe bez pomocy władz miasta, lokalnej społeczności i poszczególnych osób lotniczego serca – podkreślał prezes TLŚ Grzegorz Glegoła.

 

Poprzedni artykułMPK inaczej w święta i Sylwestra
Następny artykułWieża prezentem na święta